OCEANIA MASTERS


ATHLETICS CHAMPIONSHIPS  - 11/01/2014


BENDIGO


Results - DAY 8 TRACK



Event 843  Women 200 Metre Dash Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                   Prelims


================================================================


Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.3


  1 50070 Mogentale, Gianna      Australia                27.60Q


  2 50060 Forster, Julie         Australia                29.82Q


  3 50073 Stone, Gail            Australia                32.49Q


  4 50052 Blute, Kathryn         Australia                33.88q


  5 50071 Rusbridge, Jennife     Australia                37.90


Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.1


  1 50058 Douglass, Lynda        Australia                29.79Q


  2 50065 Hossack, Michele       Australia                30.37Q


  3 50055 Chinner, Sarah         Australia                30.86Q


  4 50074 Wight, Philippa        Australia                31.62q



Event 847  Men 200 Metre Dash Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                   Prelims


================================================================


Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9


  1 45003 Brennan, Gregory       Australia                26.20Q


  2 45017 Harris, Irving         Nauru                    26.83Q


  3 45040 Neofitou, Spiro        Australia                27.07Q


  4 45036 Weitsz, Julius         Australia                27.44q


  5 45034 Romeo, Fabrizio        Australia                27.89


Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.1


  1 45041 Brack, Christopher     Australia                25.88Q


  2 45021 Italia, Rob            Australia                26.02Q


  3 45030 Phelan, Joseph         Australia                26.07Q


  4 45005 Chisholm, David        Australia                26.57q



Event 848  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1


  1 35011 Hicks, Grant           Australia             12:00.39


  2 35014 Kumar, Bimlesh         Fiji                  12:06.60



Event 849  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 40007 Crennan, Christoph     Australia             14:20.08



Event 850  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 45024 Mason, Robert          Australia             14:59.94


  2 45034 Romeo, Fabrizio        Australia             16:10.81



Event 851  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 50005 Cross, Tim             New Zealand           12:24.94


  2 50028 Magill, Brendan        New Zealand           12:50.31


  3 50016 Heiden, Wolf           Australia             13:13.97






....Event 851  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 50-54


  4 50008 Dell, Tony             Australia             14:59.51



Event 852  Men 3000 Metre Steeplechase Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 55015 Heywood, Colin         Australia             14:06.62



Event 853  Men 2000 Metre Steeplechase Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 60027 Mayfield, Allan        Australia              7:39.98


  2 60036 Schwebel, Ron          Australia              7:48.33


  3 60011 Dybdahl, Bjorn         Australia              8:00.10


  4 60037 Shaw, Derek            New Zealand            8:17.51


  5 60035 Sanderson, Gene        New Zealand            8:21.07


  6 60025 Martin, Ian            New Zealand            9:53.01


  7 60030 Miletic, Nick          Australia             11:35.93



Event 854  Men 2000 Metre Steeplechase Masters 65-69


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 65007 Costmeyer, Robbie      Australia              9:01.31


  2 65019 Phillips, Desmond      New Zealand            9:19.61


  3 65003 Bowmar, Wilson         New Zealand           10:10.60


  4 65031 Wilson, Greg           Australia             11:05.17


 -- 65017 Moore, Peter           Australia                  DNF



Event 855  Men 2000 Metre Steeplechase Masters 70-74


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 70023 Sandery, Peter         Australia              8:55.57


  2 70024 Schickert, Bob         Australia             10:23.25


  3 70007 Egan, Elwyn            Australia             11:40.16



Event 856  Men 2000 Metre Steeplechase Masters 80-84


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 80007 Silcock-Delaney, C     Australia             15:05.74



Event 858  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 30-34


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 30053 Ryan, Lisa             Australia              9:16.42



Event 859  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 35052 Davis, Lisa            Australia              7:50.94


  2 35054 Gillick, Melissa       Australia             11:41.20






Event 860  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 40075 Williams, Andrea       New Zealand            8:30.43


  2 40070 Rosas, Kelly           Australia             13:13.62



Event 861  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 45068 Smith, Delwyn          New Zealand            9:59.43


  2 45072 Reynolds, Linda        New Zealand           10:02.48



Event 862  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 50054 Charles, Vicki         Australia             12:22.58



Event 863  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 55051 Bowman, Carol          Australia             10:49.62



Event 864  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 60071 Saunders, Margaret     Australia              9:28.99


  2 60051 Adams, Victoria        New Zealand           10:05.46


  3 60075 Wilson, Julie          Australia             10:34.16


  4 60056 Carr, Heather          Australia             10:59.75



Event 865  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 65-69


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 65052 Davey, Irene           Australia             10:34.16


  2 65058 Lowe, Ros              Australia             10:59.87



Event 866  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 70-74


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 70060 Schickert, Lynne       Australia             15:14.24



Event 867  Women 2000 Metre Steeplechase Masters 80-84


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 80054 Van Der Veeken, Cl     New Zealand           16:16.50



Event 868  Women 200 Metre Dash Masters 80-84


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.5


  1 80053 Peters, Margaret       New Zealand              40.27





....Event 868  Women 200 Metre Dash Masters 80-84


  2 80054 Van Der Veeken, Cl     New Zealand              57.52



Event 869  Women 200 Metre Dash Masters 75-79


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 75053 Cook, Kathleen         Australia                37.20


  2 75054 Coppock, Shirley       Australia                42.07



Event 870  Women 200 Metre Dash Masters 70-74


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.0


  1 70056 Lang, Anne             Australia                36.46


  2 70052 Bayler, Frances        New Zealand              40.18



Event 871  Women 200 Metre Dash Masters 65-69


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 65051 Anderson, Lois         New Zealand              34.20


  2 65059 Moorhouse, Paula       Australia                34.87


  3 65055 Hampson, Jean          Australia                36.54



Event 872  Women 200 Metre Dash Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: NWI


  1 60061 Flynn, Jeanette        Australia                30.77


  2 60058 Choate, Lynne          Australia                31.57


  3 60068 Norton-Baker, Marl     Australia                32.18


  4 60057 Cash, Vivienne         Australia                32.94


  5 60060 Dean, Rosemary         Australia                34.24


  6 60055 Burden, Noeline        New Zealand              35.80


  7 60065 MACKAY, Lynne          New Zealand              37.26



Event 873  Women 200 Metre Dash Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 0.3


  1 55061 Monk, Leanne           Australia                31.07


  2 55056 Giles, Claire          New Zealand              32.20



Event 874  Women 200 Metre Dash Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1 Finals   Wind: 1.5


  1 50070 Mogentale, Gianna      Australia                26.69


  2 50060 Forster, Julie         Australia                28.32


  3 50058 Douglass, Lynda        Australia                29.05


  4 50065 Hossack, Michele       Australia                29.30


  5 50055 Chinner, Sarah         Australia                29.74


  6 50074 Wight, Philippa        Australia                31.12


  7 50073 Stone, Gail            Australia                32.47





....Event 874  Women 200 Metre Dash Masters 50-54


  8 50052 Blute, Kathryn         Australia                33.40



Event 875  Women 200 Metre Dash Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 0.3


  1 45061 Little, Rachel         Australia                27.06


  2 45054 Burns, Jacinta         Australia                29.34


  3 45055 Carpenter, Tracey      Australia                30.35



Event 876  Women 200 Metre Dash Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 2.3


  1 40076 Lehmann, Narelle       Australia                26.23


  2 40060 Grosvenor, Lee-Ann     Australia                26.60


  3 40065 Lile, Julia            New Zealand              27.80


  4 40062 Lambert, Lenore        Australia                27.85


  5 40051 Aylward, Julie         Australia                28.06


  6 40071 Rothery, Cherie        Australia                32.02


  7 40052 Cimino, Maria          Australia                32.28



Event 877  Women 200 Metre Dash Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 35060 Neubauer, Cassie       Australia                28.36


  2 35054 Gillick, Melissa       Australia                36.93



Event 878  Women 200 Metre Dash Masters 30-34


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 30051 Diloi, Viola           Australia                28.33


  2 30055 Westcott, Belinda      Australia                30.13



Event 880  Men 200 Metre Dash Masters 85-89


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.1


  1 85003 Sinclair, Jim          Australia                41.25



Event 881  Men 200 Metre Dash Masters 80-84


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 80002 Coffey, Leo            Australia                35.43


  2 80001 Bruechert, Ken         Australia                36.53


  3 80006 Sharpe, Brian          Australia                40.71



Event 882  Men 200 Metre Dash Masters 75-79


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 75006 Chantrill, David       Australia                29.89





....Event 882  Men 200 Metre Dash Masters 75-79


  2 75007 Foster, Stewart        New Zealand              32.15


  3 75009 Howes, John            Australia                32.48


  4 75005 Chambers, Donald       Australia                33.06


  5 75018 Wood, Allan            Australia                36.62



Event 883  Men 200 Metre Dash Masters 70-74


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.8


  1 70031 Wishart, Robert        Australia                28.28


  2 70028 Trembath, Richard      Australia                31.90


  3 70020 Oakley, Russell        Australia                32.17


  4 70019 Newton, Robert         Australia                33.91


  5 70003 Bradford, Tony         Australia                35.71



Event 884  Men 200 Metre Dash Masters 65-69


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.4


  1 65010 Guptill, Trevor        New Zealand              27.26


  2 65024 Sims, Geoff            Australia                28.40


  3 65015 Maher, Garry           Australia                29.54


  4 65006 Cole, Ian              Australia                30.32


  5 65009 Gill, Hunter           Australia                35.71



Event 885  Men 200 Metre Dash Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.5


  1 60028 McCONNELL, David       Australia                26.55


  2 60004 Begley, Joe            Australia                26.98


  3 60001 Baird, Stephen         Australia                28.93


  4 60009 Carr, William          Australia                29.28


  5 60033 Radford, Alan          Australia                30.99


  6 60030 Miletic, Nick          Australia                34.33



Event 886  Men 200 Metre Dash Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: +0.0


  1 55019 Mayston, Rob           Australia                25.20


  2 55027 Sargent, Jeff          Australia                26.20


  3 55018 Low, Steve             New Zealand              27.57


  4 55020 Miller, Harold         Australia                30.51


  5 55008 Edlin, Warren          New Zealand              30.60


  6 55028 Shanahan, Kevin        Australia                33.36



Event 887  Men 200 Metre Dash Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: -0.4


  1 50024 Kocis, Rudy            Australia                24.54


  2 50027 MACFARLANE, Mark       New Zealand              25.59




....Event 887  Men 200 Metre Dash Masters 50-54


  3 50031 Peters, Warren         Australia                26.82


  4 50026 Lett, Mark             New Zealand              27.36



Event 888  Men 200 Metre Dash Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1 Finals   Wind: 1.8


  1 45041 Brack, Christopher     Australia                23.84


  2 45021 Italia, Rob            Australia                25.79


  3 45030 Phelan, Joseph         Australia                25.94


  4 45003 Brennan, Gregory       Australia                26.22


  5 45005 Chisholm, David        Australia                26.48


  6 45040 Neofitou, Spiro        Australia                26.84


  7 45036 Weitsz, Julius         Australia                27.09



Event 889  Men 200 Metre Dash Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: 1.7


  1 40018 Lehmann, Rob           Australia                23.07


  2 40024 Pittman, Geoffrey      Australia                23.30


  3 40033 Trudgian, David        Australia                25.26


  4 40027 Ryan, Darren           Australia                27.23



Event 890  Men 200 Metre Dash Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: -0.4


  1 35016 Maurer, Brett          Australia                23.70


  2 35009 Gunther, Mark          Australia                24.91


  3 35003 Butcher, Jacques       Australia                24.92


  4 35020 Sullivan, Timothy      Australia                24.96


  5 35018 Muscat, Jamie          Australia                27.37



Event 891  Men 200 Metre Dash Masters 30-34


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Section  1     Wind: -0.1


  1 30004 Farlow, Adam           Australia                22.46


  2 30008 Lorraway, Danny        Australia                25.34



Event 892  Women 4x100 Metre Relay


================================================================


 230+ first relay


 195-229 second relay


 150-194 third relay


    Team                                                 Finals


================================================================


Section  1


  1 New Zealand  'B'                                    1:02.46


     1) 40065 Lile, Julia 42            2) 55056 Giles, Claire 57


     3) 65051 Anderson, Lois 67         4) 70052 Bayler, Frances 73


  2 Australia  'D'                                      1:03.17


     1) 60058 Choate, Lynne 60          2) 50052 Blute, Kathryn 52





....Event 892  Women 4x100 Metre Relay


     3) 60057 Cash, Vivienne 61         4) 70056 Lang, Anne 70


  3 Australia  'C'                                      1:06.55


     1) 60061 Flynn, Jeanette 62        2) 60052 Baron, Loraine 64


     3) 65055 Hampson, Jean 68          4) 65067 Wishart, Gladys 69


  4 Australia  'E'                                      1:09.43


     1) 55061 Monk, Leanne 57           2) 60060 Dean, Rosemary 62


     3) 60056 Carr, Heather 64          4) 65052 Davey, Irene 66


  5 New Zealand  'A'                                    2:14.70


     1) 80054 Van Der Veeken, Clasina 8 2) 75055 Drayton, Patricia 78


     3) 75057 Heseltine, Gwynneth 75    4) 70063 Whitaker, Justine 72


Section  2


  1 Australia  'F'                                      1:01.77


     1) 45061 Little, Rachel 45         2) 50058 Douglass, Lynda 51


     3) 50055 Chinner, Sarah 51         4) 55054 Curtis, Annette 57


  2 Australia  'H'                                      1:01.85


     1) 45054 Burns, Jacinta 45         2) 50065 Hossack, Michele 53


     3) 50073 Stone, Gail 54            4) 55051 Bowman, Carol 59


  3 Australia  'G'                                      1:03.35


     1) 50070 Mogentale, Gianna 50      2) 50060 Forster, Julie 52


     3) 50074 Wight, Philippa 50        4) 55053 Bryant, Barb 59


  4 New Zealand  'C'                                    1:06.27


     1) 45068 Smith, Delwyn 48          2) 40075 Williams, Andrea 42


     3) 60055 Burden, Noeline 60        4) 60053 Bowmar, Nancy 63


Section  3


  1 Australia  'A'                                        55.24


     1) 40076 Lehmann, Narelle 43       2) 40071 Rothery, Cherie 43


     3) 30055 Westcott, Belinda 33      4) 45055 Carpenter, Tracey 47


  2 Australia  'B'                                        55.31


     1) 40053 Cobby, Vicki 42           2) 35060 Neubauer, Cassie 35


     3) 40051 Aylward, Julie 41         4) 40052 Cimino, Maria 42



Event 893  Men 4x100 Metre Relay


================================================================


 240+ first relay


 200-239 second relay


 150-199 third relay


    Team                                                 Finals


================================================================


Section  1


  1 New Zealand  'A'                                      58.44


     1) 65010 Guptill, Trevor 67        2) 45038 Wray, Michael 46


     3) 55008 Edlin, Warren 56          4) 75007 Foster, Stewart 76


  2 Australia  'E'                                      1:04.91


     1) 65015 Maher, Garry 67           2) 70018 Miller, Stanley 70


     3) 80001 Bruechert, Ken 80         4) 80006 Sharpe, Brian 83


  3 Australia  'D'                                      1:06.45


     1) 70031 Wishart, Robert 72        2) 80002 Coffey, Leo 83


     3) 75018 Wood, Allan 76            4) 85003 Sinclair, Jim 89


Section  2


  1 Australia  'G'                                        55.12


     1) 60028 McCONNELL, David 61       2) 50008 Dell, Tony 50


     3) 60033 Radford, Alan 62          4) 65024 Sims, Geoff 65


  2 The Islanders  'A'                                    55.82


     1) 35014 Kumar, Bimlesh 38         2) 60039 Teabuge, Karl Heinrich 62


     3) 60024 Lobb, David 62            4) 45017 Harris, Irving 49


  3 Australia  'F'                                        56.67


     1) 60001 Baird, Stephen 62         2) 60009 Carr, William 64


     3) 60030 Miletic, Nick 62          4) 50009 Durrant, Paul 52





....Event 893  Men 4x100 Metre Relay


  4 New Zealand  'B'                                      58.60


     1) 55018 Low, Steve 57             2) 50005 Cross, Tim 54


     3) 50028 Magill, Brendan 50        4) 65019 Phillips, Desmond 65


Section  3


  1 Australia  'A'                                        48.37


     1) 40018 Lehmann, Rob 42           2) 40026 Rodda, Andrew 44


     3) 40016 Jordan, Geoffrey 44       4) 45021 Italia, Rob 48


  2 Australia  'B'                                        49.17


     1) 45041 Brack, Christopher 48     2) 45005 Chisholm, David 45


     3) 45040 Neofitou, Spiro 47        4) 45031 Pryse, Paul 46


  3 New Zealand  'C'                                      51.99


     1) 35015 Langford, Dennis 37       2) 45035 Twiss, William 45


     3) 50027 MACFARLANE, Mark 50       4) 50026 Lett, Mark 51


 -- Australia  'C'                                           DQ


     1) 50024 Kocis, Rudy 52            2) 35003 Butcher, Jacques 37


     3) 35020 Sullivan, Timothy 38      4) 45024 Mason, Robert 48



Event 894  Women 1600 Sprint Medley


================================================================


 230+ first relay


 195-229 second relay


 150-194 third relay


    Team                                                 Finals


================================================================


Section  1


  1 Australia  'A'                                      5:17.56


     1) 60061 Flynn, Jeanette 62        2) 65052 Davey, Irene 66


     3) 60052 Baron, Loraine 64         4) 60058 Choate, Lynne 60


  2 Australia  'B'                                      5:25.63


     1) 60071 Saunders, Margaret 60     2) 70056 Lang, Anne 70


     3) 65055 Hampson, Jean 68          4) 55061 Monk, Leanne 57


  3 New Zealand  'A'                                    5:45.68


     1) 55063 Sanderson, Dalise 58      2) 55056 Giles, Claire 57


     3) 65051 Anderson, Lois 67         4) 70052 Bayler, Frances 73


Section  2


  1 Australia  'E'                                      4:41.27


     1) 50070 Mogentale, Gianna 50      2) 50065 Hossack, Michele 53


     3) 50073 Stone, Gail 54            4) 50060 Forster, Julie 52


  2 Australia  'F'                                      4:50.61


     1) 50055 Chinner, Sarah 51         2) 45061 Little, Rachel 45


     3) 50052 Blute, Kathryn 52         4) 50058 Douglass, Lynda 51


  3 New Zealand  'B'                                    6:06.96


     1) 65061 Patrick, Barbara 66       2) 45068 Smith, Delwyn 48


     3) 60053 Bowmar, Nancy 63          4) 60065 MACKAY, Lynne 62


Section  3


  1 Australia  'C'                                      4:54.38


     1) 40073 Stevenson, Michelle 44    2) 40076 Lehmann, Narelle 43


     3) 30055 Westcott, Belinda 33      4) 45054 Burns, Jacinta 45


  2 New Zealand  'C'                                    5:03.87


     1) 40075 Williams, Andrea 42       2) 40065 Lile, Julia 42


     3) 60055 Burden, Noeline 60        4) 45072 Reynolds, Linda 48


  3 Australia  'D'                                      5:06.67


     1) 40053 Cobby, Vicki 42           2) 40074 Suffolk, Cristine 43


     3) 45055 Carpenter, Tracey 47      4) 35060 Neubauer, Cassie 35




Event 895  Men 1600 Sprint Medley


================================================================


 240+ first relay


 200-239 second relay


 150-199 third relay


    Team                                                 Finals


================================================================


Section  1


  1 New Zealand  'A'                                    4:54.92


     1) 60007 Chamberlin, Malcolm 60    2) 65034 Clarkson, Murray 66


     3) 55008 Edlin, Warren 56          4) 75007 Foster, Stewart 76


  2 Australia  'A'                                      5:02.76


     1) 65024 Sims, Geoff 65            2) 65015 Maher, Garry 67


     3) 60009 Carr, William 64          4) 70018 Miller, Stanley 70


Section  2


  1 New Zealand  'B'                                    4:19.94


     1) 45038 Wray, Michael 46          2) 50027 MACFARLANE, Mark 50


     3) 50005 Cross, Tim 54             4) 55018 Low, Steve 57


  2 The Islanders  'A'                                  4:40.68


     1) 35014 Kumar, Bimlesh 38         2) 60039 Teabuge, Karl Heinrich 62


     3) 60024 Lobb, David 62            4) 45017 Harris, Irving 49


  3 Australia  'B'                                      5:21.41


     1) 45040 Neofitou, Spiro 47        2) 45024 Mason, Robert 48


     3) 60030 Miletic, Nick 62          4) 60028 McCONNELL, David 61


Section  3


  1 Australia  'C'                                      4:08.20


     1) 40015 Hilson, Greg 44           2) 40026 Rodda, Andrew 44


     3) 40018 Lehmann, Rob 42           4) 35003 Butcher, Jacques 37


  2 New Zealand  'C'                                    4:17.79


     1) 45035 Twiss, William 45         2) 50027 MACFARLANE, Mark 50


     3) 50026 Lett, Mark 51             4) 35015 Langford, Dennis 37




 


OCEANIA MASTERS


ATHLETICS CHAMPIONSHIPS  - 11/01/2014


BENDIGO


Results - DAY 8 FIELD



Event 896  Women High Jump Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


Flight  1


  1 45069 Smith, Robyn           Australia                1.19m



Event 897  Women High Jump Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 55060 Lloyd, Alex            Australia                1.31m


  2 55061 Monk, Leanne           Australia                1.15m



Event 898  Women High Jump Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 60053 Bowmar, Nancy          New Zealand              1.17m


  2 60055 Burden, Noeline        New Zealand              1.05m



Event 900  Men Triple Jump Masters 35-39


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 35015 Langford, Dennis       New Zealand             11.03m   0.4


  2 35018 Muscat, Jamie          Australia               10.01m   1.2


  3 35021 Timewell, Chris        Australia                9.05m   0.8



Event 901  Men Triple Jump Masters 40-44


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 40018 Lehmann, Rob           Australia               11.98m   0.6


  2 40035 Watson, Rodney         Australia                8.09m  +0.0



Event 902  Men Triple Jump Masters 45-49


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 45031 Pryse, Paul            Australia               11.07m   0.3


  2 45021 Italia, Rob            Australia               10.81m  +0.0


  3 45005 Chisholm, David        Australia                9.60m  +0.0


  4 45017 Harris, Irving         Nauru                    9.09m  +0.0



Event 903  Men Weight Throw Masters 65-69


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 65020 Reynolds, John         Australia               12.10m


  2 65033 Young, Peter           Australia               10.52m


  3 65025 Singh, Raminder        Australia                7.94m



Event 904  Men Weight Throw Masters 70-74


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 70022 Quarterman, Guy        Australia               12.62m




Event 905  Men Weight Throw Masters 75-79


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 75015 Priestley, Ken         Australia               14.59m


  2 75005 Chambers, Donald       Australia               10.69m


  3 75012 Nathan, Kana           Australia                9.24m



Event 906  Men Weight Throw Masters 80-84


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 80009 Van Weenen, Wim        Australia               13.91m



Event 908  Men Weight Throw Masters 50-54


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 50015 Gyngell, Stuart        Australia               18.05m


  2 50013 Flaus, Mark            New Zealand             14.62m


  3 50038 Wrzuszczak, Peter      Australia               12.13m



Event 909  Men Weight Throw Masters 55-59


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 55011 Gravestock, Tom        Australia               13.19m


  2 55021 Olsson, Paul           Australia               12.47m


  3 55023 Peska, Stan            Australia               11.96m


  4 55001 Atkinson-Howatt, A     Australia               11.35m



Event 910  Men Weight Throw Masters 60-64


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 60002 Banens, Bob            Australia               13.31m


  2 60032 Neale, John            Australia               10.37m


  3 60045 West, John             Australia                6.97m



Event 911  Men Triple Jump Masters 50-54


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 50027 MACFARLANE, Mark       New Zealand             10.14m   0.4


  2 50031 Peters, Warren         Australia               10.08m   0.6


  3 50028 Magill, Brendan        New Zealand              7.31m  +0.0



Event 912  Men Triple Jump Masters 55-59


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 55021 Olsson, Paul           Australia                9.16m   1.7


  2 55008 Edlin, Warren          New Zealand              8.07m   0.5



Event 913  Men Triple Jump Masters 60-64


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 60024 Lobb, David            Cook Islands             7.75m   0.5


  2 60032 Neale, John            Australia                6.59m   1.0





....Event 913  Men Triple Jump Masters 60-64


  3 60039 Teabuge, Karl Hein     Nauru                    6.28m   0.7



Event 914  Men Triple Jump Masters 65-69


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 65022 Shaw, Geoff            Australia                8.99m   2.3


  2 65023 Shuter, Vasyl          Australia                8.05m  +0.0


  3 65006 Cole, Ian              Australia                8.03m  +0.0


  4 65025 Singh, Raminder        Australia                5.93m   1.5



Event 915  Women High Jump Masters 30-34


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 30055 Westcott, Belinda      Australia                1.05m



Event 916  Women High Jump Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 35059 Ros, Montse            Australia                1.20m



Event 917  Women High Jump Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 40072 Smith, Lynette         Australia                1.53m


  2 40053 Cobby, Vicki           Australia                1.35m


  3 40073 Stevenson, Michell     Australia                1.25m


  3 40070 Rosas, Kelly           Australia                1.25m



Event 918  Men Triple Jump Masters 70-74


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 70018 Miller, Stanley        Australia                7.49m  -0.8


  3 70002 Boyle, Peter           Australia                7.14m  +0.0


  2 70026 Sobotka, Ivan          Czech Republic          X7.24m   2.2



Event 919  Men Triple Jump Masters 75-79


=====================================================================


    Name                     Age Team                    Finals  Wind


=====================================================================


  1 75005 Chambers, Donald       Australia                7.50m  -0.6


  2 75003 Boyle, Edward          Australia                6.67m  -0.1



Event 923  Men Weight Throw Masters 35-39


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 35017 Meiring, Ricard        Australia               18.59m


  2 35018 Muscat, Jamie          Australia               12.02m


  3 35001 Benbow, Shane          Australia               11.14m


  4 35021 Timewell, Chris        Australia                6.40m




Event 924  Men Weight Throw Masters 40-44


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 40001 Best, Lyndon           Australia               12.21m


  2 40035 Watson, Rodney         Australia               10.44m



Event 925  Men Weight Throw Masters 45-49


================================================================


    Name                     Age Team                    Finals


================================================================


  1 45010 Davey, Todd            Australia               11.51m


  2 45034 Romeo, Fabrizio        Australia                6.99m


  3 45024 Mason, Robert          Australia                6.22m